Komunikat

Ocena tuInwestor Ocena społeczności Komunikat
Ocena tuinwestor
Ocena Społeczności

Aby poznać ocenę społeczności, musisz być zalogowanym
Tytuł
CREOTECH INSTRUMENTS SA (10/2023) Informacja o zakończeniu negocjacji z Europejską Agencją Kosmiczną dotyczących kolejnych faz misji kosmicznej Comet Interceptor
2023-02-07 20:52:01
zapisz powrót
Komunikat
Zarząd spółki Creotech Instruments S.A. z siedzibą w Piasecznie ("Spółka", "Emitent"), w nawiązaniu do raportu bieżącego nr 14/2021 z dnia 3 grudnia 2021 roku oraz nr 4/2022 z dnia 20 stycznia 2022 roku, informuje, że w dniu 7 lutego 2023 roku zakończył pomyślnie negocjacje prowadzone w trybie tzw. bezpośrednich negocjacji z Europejską Agencją Kosmiczną ("ESA") w sprawie ustalenia warunków kontraktu obejmującego kolejne fazy (fazę C oraz fazę D) opracowania i produkcji kluczowego podzespołu instrumentu pomiarowego dla misji kosmicznej Comet Interceptor, która jest automatyczną sondą planowaną do wystrzelenia w przestrzeń kosmiczną w 2029 roku. Projekt prowadzony jest jako misja klasy F w ramach programu Cosmic Vision przez ESA we współpracy z Japońską Agencją Aerokosmiczną (JAXA). Głównym celem misji jest poznanie komet od strony naukowej, w tym ich składu chemicznego i fizycznego, ale również przygotowanie się do potencjalnych przyszłych misji, których celem mogłaby być np. zmiana trajektorii komety czy wydobywanie surowców z komet.
Cały projekt został podzielony na szereg faz. Pierwsza faza (obejmująca jedynie prace nad prototypem) realizowana była przez Spółkę od grudnia 2021 roku. Kolejne fazy, których dotyczyły powyższe negocjacje obejmują produkcję systemu lotnego. Wartość wynegocjowanego kontraktu wynosi 1.798.518,64 EUR. Podpisanie umowy na realizację ww. faz kontraktu planowane jest na początek marca 2023 roku, o czym Zarząd Spółki niezwłocznie poinformuje w formie odrębnego raportu bieżącego. Planowany termin realizacji projektu przypada na przełom 2024 i 2025 roku.
Zarząd Emitenta uważa niniejszą informację za istotną, gdyż pomyślne zakończenie negocjacji wiąże się z rozszerzeniem dotychczasowej współpracy z ESA, a pozyskany kontrakt, jest największym kontraktem związanym z produkcją systemu lotnego wynegocjowanym do tej pory przez Spółkę z ESA.

Lista plików

Plik Pobierz
BRAK
Zyskaj dostęp do wszystkich funkcjonalności

Oceny społeczności, obsewowanie spółek, spersonalizowane komunikaty i inne funkcje czekają na Ciebie w panelu po zalogowaniu.

Twoja reklama może być tutaj

Oferujemy przestrzeń reklamową w różnych formatach.