Komunikat

Ocena tuInwestor Ocena społeczności Komunikat
Ocena tuinwestor
Ocena Społeczności

Aby poznać ocenę społeczności, musisz być zalogowanym
Tytuł
DM mBanku podwyższył ceny docelowe PKN Orlen, PGNiG i MOL, obniżył wycenę Lotosu (opis)
2018-07-05 16:40:07
zapisz powrót
Komunikat
W dniu wydania raportu kurs PKN Orlen wynosił 82,5 zł, kurs PGNiG 5,53 zł, kurs Lotosu 54,5 zł, a kurs MOL-a 2,662 tys. forintów.
"Wszystko wskazuje na to, że nasze kasandryczne prognozy dotyczące zakończenia wzrostowego cyklu w segmencie downstream zaczynają się realizować, a spadki marż nabierają dynamiki. Drożejąca ropa, która obok rosnącej podaży mocy wytwórczych jest głównym źródłem pogorszenia rentowności rafinerii, stanowi jednocześnie wsparcie dla spółek wydobywczych, które korzystają z dźwigni operacyjnej po latach zaostrzania dyscypliny kosztowej" - napisano w raporcie.
W efekcie, DM mBanku spodziewa się odwrócenia trendów wolnych przepływów pieniężnych spółek paliwowych - szczególnie, że segment rafineryjny zwiększa aktualnie nakłady inwestycyjne, a segment wydobywczy dopiero analizuje potencjalne projekty.
"Znalazło to już częściowo odzwierciedlenie w zachowaniu indeksów sektorowych, aczkolwiek zwracamy uwagę, że póki co rynek zdyskontował powrót zyskowności segmentów do średnich długoterminowych, które w okresie przesilenia mogą nie stanowić dobrego punktu odniesienia dla zyskowności tych biznesów w krótkim terminie" - napisano w raporcie.
"W przyjętym scenariuszu makro rekomendujemy przeważanie spółek z ekspozycją na segment poszukujących i produkcyjnych, a więc PGNiG i MOL-a, kosztem PKN Orlen" - dodano.
Pierwsze udostępnienie raportu, którego autorem jest Kamil Kliszcz, miało miejsce 29 czerwca o godzinie 8.30.

Lista plików

Plik Pobierz
1530801607-5599.pdf pobierz plik
Zyskaj dostęp do wszystkich funkcjonalności

Oceny społeczności, obsewowanie spółek, spersonalizowane komunikaty i inne funkcje czekają na Ciebie w panelu po zalogowaniu.

Twoja reklama może być tutaj

Oferujemy przestrzeń reklamową w różnych formatach.